אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח משאיות
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

סוגים של ביטוח משאיות

אחזקה שוטפת של משאית כרוכה בהוצאות גבוהות, החל מהוצאת רישיון נהיגה מיוחד על פי משקלה של המשאית, ייעודה ותכולתה, וכלה בטיפולים מכאנכים המתבקשים מתוקף היותה רכב עבודה, המשמש לנסיעות ארוכות על כבישים, ולעתים אף בדרכים לא סלולות. מסיבות אלו ועוד ביטוח עבור משאית מורכב מהרבה יותר גורמים מאשר ביטוח רכב. במאמר הבא נציג את סוגי הביטוחים המוצעים למשאיות.

ביטוח חובה משאיות

כמו כל רכב העולה על הכביש, גם משאיות מחויבות בפוליסת ביטוח חובה. עלות הפוליסה נקבעת בהלימה לסוג המשאית, גודלה, החומרים אותה היא נושאת, וכיוצא בזה. הביטוח מכסה הוצאות בגין פגיעה בגוף כתוצאה מתאונה בלבד, כמתבקש בחוק. מחירי ביטוח חובה למשאית נעים בטווח של 4000 ש"ח עד 18000 ש"ח, הבדל ניכר מעלויות פוליסה זהה לכלי רכב פרטי. הבדלים אלו נובעים מהממצאים הסטטיסטים, לפיהם, משאיות מעורבות בתאונות דרכים, חלקן קטלניות, בשכיחות גבוהה.
מכוון שמרבית בעלי המשאיות אינם אלו הנוהגים במשאית בעצמם, או לא באופן קבוע, חלה החובה על כל נהג משאית לוודא שפוליסת ביטוח החובה תקפה וכשרה בטרם יעלה על ההגה. על מנת לקבל פרספקטיבה אודות עלויות ביטוח חובה למשאיות ניתן להיעזר במחשבון ביטוח חובה מטעם המפקח על הביטוח בישראל.

ביטוח מקיף למשאית

ככלי רכב מסחרי, הנושא תכולה ממקום למקום, (ושוקל למעלה מ4 טון) רצוי לבטח את המשאית בביטוח מקיף, בדומה לביטוח עסק. אמנם מדובר בפוליסה שאינה בגדר הכרח, יחד עם זאת המשאית מועדת לגנבות ולנזק לרכוש שהיא נושאת עימה. גובה הכיסוי נקבע לפי משתנים כגון אומדן הרכוש והגורים שהביאו לנזק. כך, לדוגמה, חלק מחברות הביטוח לא ישתתפו בהוצאות בגין שרפה שנגרמה מהובלת חומרים דליקים ומסוכנים, ועל כן יש לבחון את כל פרטי ההצעה בטרם רכישת הפוליסה. היקף הפוליסה מהווה משקל רב ממחירי הביטוח, היקרים ממילא, כאמור, מפאת רמת הסכנה הטמונה בנהיגה ממושכת במשאית, התיישנות הרכב ותחזוקת, ריבוי גנבות של משאיות על תכולתן.

תהליך קבלת הצעה לביטוח משאית
 

טופס הצעה עבור ביטוח משאית

ביטוח צד שלישי עבור משאיות

תוספת לביטוח המקיף הכוללת כיסוי בגין נזק לצד שלישי. גובה הכיסוי והשתתפות העצמית של המבוטח הם שאלה של פרמיה, לשיקולו של רוכש הפוליסה. הרחבות נוספות כגון ביטוח עבור נגררים מותאמות במידת הצורך.

 
 
ביטוחים
ביטוח משאית
 
מידע נוסף