אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח משאיות
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

כיצד נקבעים מחירי ביטוח משאיות

אם התעניינתם ברכישת פוליסת ביטוח למשאית, רצוי שתדעו כי מדובר בפוליסה מורכבת ויקרה ביחס לשאר כלי התחבורה. במאמר הבא נסביר מה הכיסוי שמקנה ביטוח משאיות, ומדוע עלותו גבוהה כל כך.

תחילה נתייחס לעובדה הבלתי מעורערת כי משאיות נחשבות לכלי כבד המהווה סכנה בכל נסיעה, משום שהנסיעות ממושכות ומתישות, ואדרבה במקרה של מעורבות בתאונת דרכים. נוסיף לכך את הסטראוטיפ הרווח לפיו נהגי משאיות אינם שומרים על כללי הבטיחות, ולפיכך מעורבים בהרבה יותר תאונות דרכים מאשר נהגים ברכב פרטי, והרי לכם סיבה טובה לכך שחלק נכבד מחברות הביטוח מבקשות להימנע מביטוחי משאיות. פועל יוצא בהעדר תחרות הנו עלות פוליסה גבוהה במיוחד. זאת ועוד, בשונה משאר סוגי ביטוח הרכב, ביטוח עבור משאית דומה יותר לביטוח עסק, משום שהמשאית נושאת על עצמה סחורה, שגם אותה יש לבטח מפני גנבה, הרס או כל נזק שעלול להתרחש בעת העברתה מיעד ליעד.
לעתים הסחורה רעילה, או מסוכנת לציבור, ועלולה לפגוע בצד שלישי, ולכן חשוב לבטח מפני פגיעות מעין אלו, ואף לשלב כיסוי עבור נגררים במידת הצורך. יחד עם זאת יש להביא בחשבון כי כל הרחבה והקטנת ההשתתפות העצמית מצד המבוטח מייקרת משמעותית את הפוליסה.

גורמים נוספים המשפיעים על מחירי ביטוח משאית הם שחיקה של הרכב בהיותו רכב עבודה, תוצר של נהיגה למרחקים בדרכים עקלקלות, וכן, הסיכון הגבוה למעורבות בתאונה, גנבת הסחורה שעל גבי המשאית, ויתרה מכך, גנבת משאיות, שמאז ומתמיד זוכות לאהדת הגנבים.

תהליך קבלת הצעה לביטוח משאית
 

טופס הצעה עבור ביטוח משאית

לאחר בדיקת מאפייני הנהג, המשאית ותכולתה, ניתן לקבל הצעת מחיר לביטוח משאית. מלאו את הטופס שבצד העמוד ונציגי חברות הביטוח ישמחו לעמוד לשירותכם ולספק עד ארבע הצעות לפוליסת ביטוח משאיות. מומלץ לערוך השוואה בין ההצעות, על מנת לרכוש את הפוליסה המתאימה והמקיפה, במחיר המשתלם מכולן.

 
 
ביטוחים
ביטוח משאית
 
מידע נוסף