אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

פוליסת ביטוח משכנתא בזמן מלחמה

אם ברצוננו לרכוש דירה לרוב עלינו לקחת משכנתא מהבנק. כיוון שמדובר בסכום כסף משמעותי, הבנק דורש מאיתנו לרכוש ביטוח משכנתא כתנאי לקבלת המשכנתא. מטרת הביטוח היא להגן על ההשקעה הכספית של הבנק ולהבטיח כי כספו אכן יוחזר לו.

בהתאם לחוק, מדינת ישראל מציעה פיצוי כספי במקרה שנגרם נזק לרכוש בעת מלחמה. המדינה אינה מפצה את הנפגעים במקרה שנגרם נזק לחפצי אמנות, עתיקות ותכשיטים. מלק מחברות הביטוח משווקות פוליסות ביטוח חיים למשכנתא אשר כוללות מרכיב ריסק הנותן מענה במקרה של מוות בעקבות מלחמה או פעולת טרור, ובחלק מן המקרים ניתן לשלב הרחבות לפוליסה בכדי שזו תכלול לא רק מקרים של מוות אלא גם מקרים של נכות ואובדן יכולת עבודה. עלות כיסויים אלה על פי רוב אינה מאוד גבוהה.

החוק מגדיר נזקי פעולות איבה ומלחמה כנזק הנגרם עקב פעולות צבאיות של צה"ל או צבאות סדירים של האוייב. המימון עבור פיצוי נזקי מלחמה מגיע באמצעות מס רכוש הנגבה מדי שנה מכלל התושבים ומהווה קרן לתשלום פיצויים מסוג זה. אין צורך ברכישת פוליסת ביטוח משכנתא בזמן מלחמה כיוון שהמדינה מעניקה כיסוי זה באופן אוטומטי. חברת הביטוח למעשה מחריגה את הפוליסה למקרה של אירוע טרור והגיבוי הכלכלי למקרים כאלה ניתן באמצעות הממשלה.

פוליסת ביטוח משכנתא בזמן מלחמה
 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 
   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
 
ביטוח משכנתא