אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

בנק או חברת ביטוח - היכן עדיף לרכוש ביטוח משכנתא

היכן עדיף לרכוש ביטוח משכנתא, בנק או חברת ביטוח? נסקור מהם היתרונות והחסרונות של כל אופציה

בנק או חברת ביטוח?

ענף הביטוח בארץ נחשב לתחום תחרותי כיוון שפועלים בו מספר חברות ביטוח ישירות, בנקים וסוכני ביטוח, אשר מציעים פוליסות שונות במסלולי מחירים משתנים.
ביטוח משכנתא בבנק – עד לפני כמה שנים, ניתן היה לרכוש ביטוח משכנתא רק באמצעות הבנק שממנו לקחתם את המשכנתא. לבנקים היה מונופול בתחום זה והם ניצלו אותו לייקור הפרמיה (דמי ביטוח) שנגבתה מהרוכשים.
בנק או חברת ביטוח - היכן עדיף לרכוש ביטוח משכנתא

לאחרונה חלה מהפכה בתחום, כאשר הותר גם לסוכני ביטוח וחברות ביטוח ישירות למכור פוליסות ביטוח משכנתא, מהלך אשר הביא להוזלת הפרמיה באופן משמעותי. כיום ניתן לרכוש ביטוח משכנתא בבנק למשכנתאות או דרך חברות ביטוח ישירות וסוכני ביטוח. היתרון שברכישה אצל סוכן ביטוח הוא במגוון הגדול של פוליסות שונות והייעוץ המקצועי שניתן בעת הרכישה ולאחריה. היתרון שברכישה באמצעות חברות ביטוח ישירות הוא לרוב הוזלה במחיר שבא על חשבון עמלת הסוכן. כיוון שחברות ביטוח ישירות לא משתמשות בסוכני ביטוח, הן יכולות להציע הנחה מעלות הפוליסה.

 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 

אופציה נוספת היא רכישת פוליסת ביטוח משכנתא באמצעות הבנק. גם היום הבנקים נחשבים יקרים בתחום המשכנתאות, ולכן רצוי לבדוק היטב מחירים בגופים מתחרים לפני שמחליטים לרכוש ביטוח משכנתא דרכם. הסיבה העיקרית שאנשים בוחרים לרכוש ביטוח משכנתא באמצעות הבנק היא הנוחות שברכישה אחת מרוכזת באותו מקום וחיסכון בבירוקרטיה. אופציה זו מאפשרת חיסכון בזמן ופוטרת אותנו מעריכת השוואה מקיפה – אך שימו לב כי הנוחות עלולה לבוא על חשבון המחיר היקר יחסית.

   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
גם אם ביטחתם את הנכס בבנק ואינכם מרוצים מתנאי הפוליסה, תוכלו לעבור לחברת ביטוח מתחרה בכל עת.
 
ביטוח משכנתא