אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

למה לבטח את המשכנתא

אני עומד לרכוש דירה בסוף החודש, בעת הבירור בבנק למשכנתאות בו אני עומד לקבל הלוואת משכנתא נאמר לי שעלי לרכוש ביטוח חיים למשכנתא. האם ביטוח החים שיש לי במסגרת החיסכון הפנסיוני ממקום העבודה מספיק? למה עלי לעשות ביטוח נוסף, האם יש כאן כפל ביטוחי?

עד כמה שהדבר תלוי בבנק למשכנתאות אין כל מניעה לעשות שימוש בביטוח חיים בפוליסת הביטוח לטובת המשכנתא. הלווה ראשי לשנות באמצעות הודעה לחברת הביטוח כי המוטב בפוליסה יהיה הבנק. צריך לוודא כי גובה סכום הביטוח תואם את גובה המשכנתא אחרת הבנק לא יאשר את הביטוח.

יחד עם זאת צריך לזכור כי במידה ויתרחש מקרה ביטוחי. הבנק יקבל את הפיצוי עבור ההלוואה אך המוטבים עבורם נרכש ביטוח החיים יישארו ללא פיצוי ישיר. במקרה זה המשכנתא תסולק אך המשפחה לא תקבל פיצוי עבור אובדן ההכנסה.

מומלץ לרכוש ביטוח משכנתא בנפרד ולבטח את מבנה הדירה ותכולתה ובמקביל לרכוש ביטוח חיים שמטרתו לאפשר לשארים, להמשיך לקבל הכנסה קבועה או חד פעמית.

לסיכום השם ביטוח חיים למשכנתא עשוי להיות מעט מבלבל, כי הוא מכסה שני מקרים אחד פיצוי למקרה מוות לטובת משפחת המנוח והשנייה ביטוח למשכנתא למקרה הלווה נפטר ואז הבנק משלם עבורו את יתרת ההלוואה. במידה ויש עודף כסף סכום זה מועבר למשפחה או למי שנקוב בפוליסת ביטוח חיים שנרכשה.

למה לבטח את המשכנתא
 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 
   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
ביטוח משכנתא הינו חיוני ונדרש עבר הבנק למשכנתאות אל תוותרו על ביטוח זה ובעת החלפת פוליסות וודאו כל הזמן כי יש לכם ביטוח בתוקף
 
למה לבטח את המשכנתא