-->
אודותינו | צרו קשר
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

איך עובד ביטוח דירה

ביטוח דירה מרתיע לקוחות רבים, המוצר ניראה להם מסובך הוא מכיל בתוכו שני ביטוחים: ביטוח תכולה וביטוח מבנה. הלקוחות בנוסף חוששים מהעדר יכולת השוואה, לכל אחד מאיתנו דירה שונה במאפייניה כמו: גודל, מיקום מגונים ולכן מקשה על ההשוואה בין חברים וקרובים. נקודה נוספת הינה ביטוח התכולה, למבוטח שאינו שמאי קשה לעמוד את עלות תכולת הדירה או בעצם את עלות השבת התכולה לאחר מקרה ביטוחי.

ביטוח דירה כמו בכל ביטוח בבסיסו הוא די פשוט. ננסה להסביר בפשוטת מהם עקרונות היסוד העומדים בבסיסו של ביטוח דירה. לצורך הדוגמה נניח שרכשת ביטוח תכולה אשר מכסה את תכולת הבית עד עלות של 300,000 ₪. מה יקרה אם תיגנב תכולה הבית ? עלות הרכוש ירדה לטמיון ולמעשה הפסדנו את כל הכסף. כמובן, אנו נפנה למשטרה ונדווח שרכושני נגנב, אבל מה הסיכוי שהמשטרה תחזיר לנו את תכולת הבית? לא משהו שניתן לסמוך עליו...

חברת ביטוח היא גוף כלכלי אשר עובד על "מספרים גדולים" ומפעיל מנגנון כזה שמאפשר להם לפצות מבוטח שרכושו נגנב ויד עם זאת להיות רווחיים. למעשה מבוטחים שלא תבעו את חברת הביטוח משלמים את עלות הפיצוי למבוטח ביטוח דירה אשר תבע את חברת הביטוח. אם רכשתי ביטוח דירה והסבירות שיגנבו לי את תכולת הדירה בטווח של שנה היא 1/50, אומרים שהסכום שאהיה מוכן לשלם עבור ביטוח הוא 1/50 משווי תכולת הדירה + תוספת עבור השקט הנפשי.

איך עובד ביטוח דירה
 

טופס הצעה עבור ביטוח דירה

 

בסופו של יום אני לא יודע בוודאות אם יגנבו לי את הרכוש או לא, אני יכול רק לקוות... לעומתנו, חברת הביטוח יודעת, באופן כמעט וודאי, כמה בתים מאלו שמבוטחים אצלה יפרצו ותכולתם תיגנב. אם מבחינת אדם פרטי התרחשות גניבת תכולת דירתו היא בהסתברות של 1/50, הרי שמבחינת חברת הביטוח, כמעט בוודאות, יפרצו דירות על כל 100 דירות המבוטחות אצלה. זכרו לערוך השוואה בין מספר חברות וסוכנויות ביטוח בטרם תחליטו היכן לרכוש ביטוח דירה. בידקו לא רק את התעריפים השונים אלא גם את התנאים והכיסויים הכלולים בפוליסה. שימו לב - לעיתם חברות הביטוח מוזילות את הפוליסה על חשבון דמי ההשתתפות העצמית. בנוסף, ייתכן ופוליסה מסויימת תיהיה זולה יותר כיוון שחסרים בה מזפר כיסויים מהותיים ולהף - פוליזה שתיהיה יקרה יותר כיוון שהוסיפו לה כיסויים מיותרים במסגרת כתבי שירות. לכן יש לבדוק היטב את הפוליסה ולראות שהביטוח מכיל את כל הכיסויים להם אתם זקוקים באמת.

   
 
כיסויים נוספים
ביטוח דירה
ביטוח משכנתא
 
מאמרי ביטוח דירה
מידע כללי מתחום ביטוח דירה
חברות ביטוח
 
ביטוח דירה - טיפ חשוב
לא בכל מקרה כדאי לתבוע את חברת הביטוח, רצוי לבחון מה מגיע לכם ומתי לנצל את הכיסוי על מנת לגבות את המקסימום .
איך עובד ביטוח דירה