אודותינו | צרו קשר
ביטוח אופנוע ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

מהו ביטוח משכנתא

רכישת דירה הינה מהלך גדול וחשוב בחיי כל אחד מאיתנו, הכרוך לרוב בהוצאות כספיות רבות. ראשית עלינו להעמיד סכום כסף התחלתי לרכישת הדירה וזאת רק בכדי שנוכל לפנות לבנק בבקשה להלוואת משכנתא. הבנק אינו מעניק את הסכום המלא עבור הדירה ולכן עלינו להחזיק בסכום כסף התחלתי המשתנה בהתאם לבנק שבו אנו נעזרים.

לאחר שהצלחנו לאסוף את הכסף הנדרש ונמצאנו זכאים לקבלת משכנתא, אנו נדרשים למשכן את הנכס שלשמו נלקחת המשכנתא ולרכוש במקביל ביטוח משכנתא. אז, מהו ביטוח משכנתא, אלו תנאים וכיסויים הוא כולל ומדוע הבנקים מחייבים את כל מקבלי המשכנתאות לרכוש אותו.

מטרתם של הביטוח הינה להגן על השקעתו הכספית של הבנק. כיוון שכאשר לוקחים משכנתא מדובר לרוב בסכומי כסף גדולים של כמה מאות אלפי שקלים, הבנק מעוניין להגן על השקעה כספית זו ולהבטיח שכל כספו אכן יוחזר לו. ועל מנת זאת הבנק רוב את הנכס כממושכן על שמו ובנוסף דורש הבנק מכל מקבלי המשכנתאות לרכוש ביטוח משכנתא. ביטוח זה אינו מעניק כיסוי למבטוח עצמו אלא רק מספק בטוחה פיננסית לבנק עצמו.

מהם הכיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח משכנתא?

כיסוי במקרה ונגרם נזק לנכס המבוטח או במקרה של פטירת בעל המשכנתא. חשוב לדעת כי ביטוח משכנתא אינו מהווה בשום אופן תחליף לביטוח דירה וביטוח חיים, כיוון שאין הוא מעניק כסף לבעל המשכנתא ומשפחתו במקרה של נזק. מטרתו היחידה של ביטוח משכנתא היא להגן על כספי המשכנתא ולודא כי הבנק יקבל את כספו בחזרה.

מהו ביטוח משכנתא
 

טופס הצעה עבור ביטוח משכנתא

 

כיצד מחשבים את גובה הפרמיה עבור ביטוח משכנתא? את גובה הפרמיה מחשבים בהתאם לביטוח: הפרמיה עבור ביטוח מבנה למשכנתא מחושבת בהתאם לגובה המשכנתא שנלקחה או לפי שווי הנכס המבוטח זה נתון להחלטת בעל המשכנתא. גובה הפרמיה עבור ביטוח חיים למשכנתא מחשבים בהתאם למאפייני בעל המשכנתא ככל שהלווה המשכנתא צעיר ובריא כך הפרמיה שלו נמוכה יותר.

היכן ניתן לרכוש ביטוח משכנתא? בארץ ישנה תחרות ערה בענף הביטוח וניתן לרכוש פוליסה זו אצל חברות ביטוח וסוכנים רבים. אם ברצונכם למצוא את הפוליסה המתאימה ביות עבורכם ובמחיר משתלם, עליכם להתאמץ ולערוך השוואה מקיפה בין מספר חברות ביטוח ישירות וסוכני ביטוח מורשים. בעת עריכת השוואה בידקו אלו כיסויים כלולים בפוליסה, האם ניתן להרחיב את ביטוח החיים למשכנתא כך שיכלול גם מקרים של נכות, מחלה קשה ואיבוד יכולת עבודה וכדומה.

אתר מקיף עוזר לכם לבצע השוואת ביטוח משכנתא במהירות וביעילות - מלאו את הטופס משמאל ותקבלו עוד היום 4 הצעות מחיר מנציגי חברות ביטוח ישירות וסוכני ביטוח מובילים. השירות ניתן בחינם וללא תשלום, ומטרתו להקל עליכם את תהליך השוואת מחירים ומציאת הפוליסה הטובה ביותר עבורכם.

   
 
כלים נוספים
ביטוח משכנתא
ביטוח חיים
 
מאמרי ביטוח משכנתא
בנקים למשכנתאות
 
טיפ לשירותכם
עשה לך הרגל כל שנה בדוק את עלות פוליסת ביטוח המשכנתא וערוך השוואה אל מול המתחרים אולי התעריפים ירדו ותוכל לקבל הנחה?
 
מהו ביטוח משכנתא