אודותינו | צרו קשר
ביטוח רכב ביטוח רכב
ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח אופנוע ביטוח חיים ביטוח בריאות הלוואה לרכב ביטוחים נוספים
 

ביטוח קלנועית

יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות שברכיבה על קלנועית על מנת להתנהל בצורה נוחה ובטיחותית. בין יתר התועלות והמעלות שיש לכלי תחבורה זה, הרי שמדובר ברכב לכל דבר, ועל כן יש לדאוג לביטוח קלנועית על כל המשתמע מכך. במאמר שלפניכם נביא את הסיבות לרכישת פוליסת ביטוח קלנועית, היקפן ותחום האחריות של הנוהג בהן.

מהי קלנועית

רבים מאיתנו נוטים לייחס רכיבה על גבי קלנועית לאוכלוסיה הבוגרת, דהיינו קשישים, המתקשים להתהלך ולהגיע ממקום למקום מפאת בריאותם הלוקה בחסר, או גילם המתקדם. אמנם מרבית המשתמשים ברכב מסוג זה עונים על הקריטריונים שהוזכרו לעיל, אך לאחרונה נוכל להבחין שגם צעירים ובריאים נוהגים בקולנועית, בתוך ישובים קטנים, כגון קיבוץ או מושב. הודות לעובדה כי מדובר בכלי תחבורה אקולוגי, שקט, פשוט לתפעול ולטעינה, המאפשר נסיעה במהירות בסיסית ביותר, הפכה הקלנועית לכלי ניידות אטרקטיבי במיוחד.

מדוע לבטח קלנועיות

כאמור, הקלנועית הנה כלי רכב חשמלי. כל רכב המשמש להתניידות מחויב בפוליסת ביטוח חובה, על מנת להגן על נוסעיו מפני נזקי גוף במקרה של תאונה. לכאורה מדובר בכלי תחבורה שאינו מאפשר נהיגה פרועה ומהירה, או התנהגות שאינה בטיחותית, יחד עם זאת חשוב לזכור כי הכלי חשוף ובלתי ממוגן, ממש כמו אופניים או טרקטרונים, ועל כן כל התקלות בדרך עלולה להביא לפגיעה, גם אם אינה מוגדרת כתאונת דרכים. זאת ועוד, רצוי לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לקלנועית, המאפשרת תשלום פיצויים במקרה של נזק לרכוש, ובהתחשב בעובדה שמדובר בכלי רכב בעל משקל קל יחסית ושקט, כמות הגנבות של קלנועיות גבוהה למכביר.

ביטוח קלנועית
 

טופס הצעה עבור ביטוח לקלנועית

 

מחירי ביטוח קלנועית

עלות ביטוח רכב לקלנועית נחשבת ליקרה במיוחד בשל הסיכון הגבוה שנוטלת על עצמה החברה המבטחת מפני גנבות. על מנת להוזיל מחירי ביטוח קלנועית רצוי להתקין מערכות מיגון ואזעקה, ולהחנות את הקלנועית הרחק מעיני הגנבים, עד כמה שניתן. מעבר לעניין העלות הגבוהה יש לקחת בחשבון כי בניגוד לפוליסת ביטוח מקיף ברכב פרטי, פוליסת ביטוח קלנועית בדרך כלל אינה כוללת אספקת רכב חלופי, מה שמקשה מאוד על מי שנזקק לקלנועית לשם ניהול אורח חיים שיגרתי. בכדי לקבל את הצעת הפרמיה המותאמת לכם, מומלץ לערוך השוואת מחירי ביטוח קלנועית ולבחור את המשתלמת מתוך ארבע עד חמש סוכנויות ביטוח, לכל היותר.

 

   
 
פוליסות ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח צד ג
ביטוח חובה
ביטוח נהג חדש
 
מידע נוסף
מידע שימושי לנוהגים ברכב
חדשות ביטוח רכב
השוואת ביטוח רכב